Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Či už chcete svoje auto predať alebo vymeniť za ďalšie, je dôležité porozumieť tomu, ako celý proces prebieha. Nižšie uvádzame základné rady, ktoré sa určite hodia pri predaji Vášho vozidla.

 

1. Stanovte si priority

Doplňte kvapaliny, oleje, vymeňte vypálené žiarovky, dokúpte veci, ktoré sú potrebné alebo môžu akokoľvek pokaziť prvý dojem pri predaji.

Pokiaľ by ste našli závady väčšieho rozmeru, treba s tým zájsť za profesionálom, ktorý zhodnotí cenu, poprípade dôležitosť opráv. Veríme, že nechcete ohroziť seba, ani potencionálneho kupujúceho.

6 Tipov ako predať Vaše auto 

2. Auto dôkladne umyte

Ak hovoríme o slove dôkladne, tak myslíme zvonku aj zvnútra. Auto by malo pri predaji reprezentovať Vás a zároveň aj samé seba. Čím si dáte viac záležať, tým spravíte lepší dojem na kupujúceho a zároveň zvýšite šance na predaj.

Náš TIP: Pokiaľ máte ušetrených 50-100 eur navyše, investujte ich do auto detailingovej služby, kde sa o Vaše auto postarajú profesionáli zvonku, ale aj zvnútra. 

 

3. Nastavte primeranú cenu

Určiť to, akú hodnotu má Vaše vozidlo nie je ľahké. Pomoc môžete vyhľadať aj u profesionálneho predajcu áut, ktorý vie objektívne posúdiť a zohľadniť všetky dôležité aspekty. 

Ak predávate vozidlo sami, treba sa od svojho tátoša najprv odosobniť a vziať do úvahy všetky opravy, kilometre, rok výroby a poprípade poruchy, ktoré môžu s cenou hýbať. 

Neviete si dať rady? Pomôžeme Vám.

 

4. Nájdite kupujúceho

Tento krok je asi ten najdôležitejší. Predpokladáme, že svoje auto chcete predať a to čo najrýchlejšie. Vaše vozidlo je možné predať viacerými spôsobmi, sami, cez internet alebo známeho, poprípade Vám môžu pomôcť profesionáli v certifikovanom autobazáre.  

Fotky zohrávajú asi najväčšiu časť, pretože ak auto nevypadá na prvý pohľad vábne a čisto, znižujete tak šancu na predaj. Ďalej rozhoduje popis a samotný stav vozidla. Odporúčame byť úprimní za každú cenu. Zavádzajúce inzeráty sa koniec koncom aj tak nevyplatia a kupujúci na to skôr či neskôr príde. Ak na predaj vozidla nemáte čas poprípade máte obavy, obráťte sa na nás.

6 Tipov ako predať Vaše auto

 

5. Administratíva

Dajte si dokopy všetky papiere, certifikáty a doklady, ktoré patria k vozidlu. Skontrolujte či je všetko v poriadku a sedí s inzerátom, ktorý ste zverejnili. Kupujúci sa poteší ak uvidí, že všetko sedí tak ako má. 
 

6. Buďte obozretní

Ak ste sa rozhodli predávať vozidlo sami, urobte tak na verejnom mieste ako je parkovisko, pred Vašim domom alebo na mieste, kde sú ľudia. Poprípade si zavolajte známeho alebo rodinného príslušníka. 

Ak Vás kupujúci požiada o testovaciu jazdu, umožnite to, ale iba za podmienkou spolujazdy. V prípade, že kupujúci si chce otestovať vozidlo výlučne sám, pred odovzdaním kľúčov od vozidla si spravte fotku jeho/jej dokladov ako je občiansky a vodičský preukaz. 

Aj v tomto prípade platí pravidlo: dôveruj, ale preveruj!


Uvažujete nad kúpou vozidla? Autosearch.sk Vám zabezpečí nasledovné:

- predaj vozidiel s automatickou prevodovkou
- chcete si auto objednať? u nás bez problémov
- financovanie vozidla
- poistenie
- pravidelná údržba prevodoviek je nevyhnutná! Aj s týmto Vám pomôžeme
- v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na našom facebooku, instagrame alebo priamo sem na webe.

Prečo kúpiť auto od Autosearch?

1x ročne technická kontrola zadarmo

Garancia najazdených kilometrov

Záruka 12 mesiacov v cene vozidla

Auto je preverené cez kontrolu originality

Preverené cez databázu Carvertical

Máte záujem o auto?

V prípade záujmu o kúpu auta alebo záujem o dovoz auta nás kontaktuje.