Táto prevodovka je nainštalovaná na autách ako Ford: Mondeo 4, Kuga, Galaxy, S-Max, C-Max, Focus3, ako aj na rôznych modeloch Volvo, Dodg, Chrysler atď. Ide o hybrid medzi robotizovanou a automatickou prevodovkou. Hmotnosť prevodovky - 91 kg. Maximálny prenášaný krútiaci moment je 450 N.m, preto sa volá 6DCT450.

Časté problémy s Powershift 6DCT450

- Vibrácie a šklbanie pri prvom a druhom prevodovom stupni - Únik oleja medzi prevodovkou a motorom - Porucha prevodu - Strata prevodových stupňov - Preklzávanie spojky.

Vlastníte alebo plánujete kúpiť auto s prevodovkou PowerShift 6DCT450? Napríklad Ford S-MAX / KUGA / MONDEO...
V oboch prípadoch pozor na servis či údržbu prevodovky! Základnú kontrolu či je všetko v poriadku môžete skontrolovať aj sami a to hlavne kontrolou úniku oleja v mieste spojenia motora a prevodovky. Pokiaľ tu bude aj malé množstvo bledého prevodového oleja, už je drahý problém na svete. Ďalším príznakom je atypický zvuk zotrvačníka a to hrkotanie kovových segmentov.
Prevodovka PowerShift 6DCT450 je označenie pre vozidlá Ford avšak používajú ju aj ďalšie značky ako Renault DW6, Volvo MPS6, Fiat Freemont, Dodge Journey, Mitsubishi Outlander…

Pokiaľ si netrúfate na kontrolu stavu tejto prevodovky, navštívte nás s autom a vykonáme odbornú kontrolu u nás v AutoSearch.sk Prevodovku skontrolujeme na počkanie, odoberieme vzorku oleja a posúdime jej stav.

Pokiaľ už vlastníte auto s touto prevodovkou, výrazne odporúčame meniť olej v skrátenom termíne a to max. 45t. km / 3 roky a kontrola oleja pri každej výmene motorového oleja. Vyhnete sa tak nákladným opravám alebo aspoň ích oddialite. Ešte jedna rada, ak je vozidlo vybavené systémom START/STOP treba ho deaktivovať, vypínať, nepoužívať... Výrazne si tak predĺžite životnosť zotrvačníka a tým aj oddialite problémy s tým spojené.

V AutoSearch.sk vykonávame údržbu aj týchto prevodoviek a v prípade záujmu o kontrolu alebo výmenu oleja sme vám k dispozícii.

Máte záujem o výmenu prevodového oleja?

V prípade záujmu o profesionálnu výmenu prevodového oleja alebo zistenie stavu automatickej prevodovky.